Podium

UżytkownikPoints
tess135
susie960
Adnaja55
Gotka50
Capricornus40
Irlay20
Serenicus20
Gotan20
Lorelay20
darth ithilnar20


Niech to będzie współczesna "bajka". Dlaczego piszę w cudzysłowie? Z pewnością nie ma być to tekst, który opowiedzielibyśmy dzieciom do snu. Ale dorosłym - czemu nie?

Akcja znanej wszystkim "Królewny Śnieżki", ale w czasach całkowicie współczesnych. Królowa prowadzi burdel, a Śnieżka zostaje Jej nową pracownicą. Niech z czasem okaże się, że to sierota, która nie wie, jak inaczej może zarobić na życie. Obok niej żyją podwładni Królowej - Lustro, czyli prawa ręka tamtej, oraz panienki, skupione tylko na wybiciu się ponad pozostałe i utrzymaniu się w burdelu, który zapewnia im niezły stan finansów. Niech akcja nie dzieje się za szybko, skupcie się na nastrojowej narracji, wczuciu w klimat, przedstawieniu osobowości postaci. Jakie są Królowa i Lustro, już nakreśliłam. A Śnieżka? Niech przede wszystkim nie otrzymuje tego pseudonimu od razu, niech dostanie go z czasem. Nie śpieszcie się.

Stwórzmy piękną opowieść dziejącą się w brudnym świecie, nie bójmy się odważnych scen, ale też nie odchodźmy od literackiego oryginału. Kim będą Krasnoludki - mężczyźni, u których Śnieżka zacznie szukać pomocy? To dopiero przed nami. Czym będzie zatrute jabłko? Symbolicznym określeniem, tatuażem wykonywanym najpiękniejszym dziewczynom? Na razie to nieistotne. Skupmy się na tym, co już jest - Królowej i Jej "królestwie".

Ach, zapomniałabym - pisząc o Królowej, piszcie zaimki osobowe zawsze wielką literą - Ona, Niej, Jej.

Miłej zabawy i lektury!