Podium

UżytkownikPoints
tess135
susie960
Adnaja55
Gotka50
Capricornus40
Irlay20
Serenicus20
Gotan20
Lorelay20
darth ithilnar20


Konkursy

Andrzej Pilipiuk -

Wydawnictwo "Fabryka Słów" przedstawiło kolejną pozycję książkową, której autorem jest Andrzej Pilipiuk."Szewc z Lichtenrade" zwraca uwagę już choćby pięknym wydaniem do czego "FS" zdążyła przyzwyczaić Czytelników. Nie tak dawno Andrzeja Pilipiuka "Rzeźnik drzew" przyniósł wydawcy laur za najpiękniejszą książkę wydaną na papierze Ecco Book. "Szewc z Lichtenrade" jest również godzien uwagi z racji, iż dostarcza poczuciu estetyki wrażeń ponadprzeciętnych.

Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża rozlewała się w słonecznym blasku niczym złoty impast aż po nieskończoność. Tu i ówdzie znaczyła ją swoją zielenią dziko rozrastająca się kępa traw czy krzewów. Samotne drzewa zdawały się niknąć na otwartej przestrzeni w niewytłumaczalny dla zdrowego rozsądku sposób. Cicho rozgaszczała się impresja chłodnej barwy morza. Złudzenie jeszcze milsze przy pierwszym zanurzeniu się po pierś w wodzie. Woda tak ciepła, iż wspomnienie rodzimego Bałtyku niknęło wobec sielankowej panoramy. Muszle niezwykłych kształtów i barw konkurowały z pierwszy raz widzianymi krabami.

Ekspedycja

- Przykro mi, ale nie mogę ci pomóc – rozpoczęła wiedźma, po czym skierowała się w stronę kominka. – Eliksir, którego ode mnie oczekujesz jest zbyt niebezpieczny, w dodatku zdobycie składników będzie nie lada wyzwaniem.
- Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby je dostarczyć. Błagam, zrozum, że bez tego nie dam rady!