Futrzaki futrzaka ^^

Trzymasz w domu psa, kota lub chomika? A może masz bardziej egzotycznego zwierzaka (aligatora)? Pochwal się nim tutaj.

Futrzaki futrzaka ^^

Postprzez Futrzak tragiczny » 4 sie 2013, o 17:10

Obecnie posiadam dosyć pokaźną gromadkę mniejszych bądź większych futerkowców. Wszystko dzięki moim rodzicom po których odziedziczyłam miłość do zwierząt. Na szczęście posiadamy dość duży dom z ogrodem, tak więc moi pupile nie mają złych warunków.

Numerem jeden i moim najukochańszym stworzeniem jest Brutus, Owczarek Niemiecki, którego mam już od dwunastu lat. Pomimo swojego imienia, jest to niezwykle łagodny pies "bezbronny". Jak tylko widzi człowieka, to ma jeden cel, zalizać go na śmierć. Brutus ma też jedną, wyjątkową cechę. O wiele bardziej od swoich dwóch psich towarzyszy, szanuje koty. Naprawdę jeszcze nie spotkałam psa, który miałby tak wielką cierpliwość do kotów.

Jak już przy psach jesteśmy, to wspomnę jeszcze o dwóch kundelkach, które zaadoptowaliśmy dwa lata temu. Lucek i Amelia trzymały się od zawsze razem. Weterynarz powiedział nam, że oba trafiły do schroniska po tym, jak samochód potrącił Lucka. Psisko cudem przeżyło. Gdy tylko wydobrzał, od razu zaczął szukać swojej towarzyszki. Nie mogliśmy ich rozdzielić :) Co prawda nie lubią się zbytnio z naszymi kotami, ale i tak widzimy postępy. Obecnie są w stadium tolerowania ich istnienia.

Czas na koty. Te mam dwa i oba reprezentują dumną rasę dachowych leniwców. Caly dzień przesypiają w pokoju moich rodziców. Mają tam zarówno ciepło (uwielbiają wygrzewać się w słońcu, które popołudniu wpada przed okna), jak i chłodno, gdyby akurat słońce im się znudziło. Wówczas kładą się na kafelkach obok łóżka.

Maras zyskał swoje imię na cześć mojego wujka, który go do nas przyniósł. Jest z nami już trzeci rok, praktycznie wychował się w tym domu i z całą pewnością jest największym kombinatorem ze wszystkich zwierzaków. Od razu odkrył słabość Brutusa i teraz bez najmniejszych skrupułów regularnie czyści jego miskę z jedzenia.

Fiona to natomiast prawdziwa kocia arystokratka. Jej także zdarza się odwiedzać Brutusa, jednak z miski podkrada mu jedynie jakieś smakowite kąski. Nie ruszy byle jakiej karmy. Jest także najpiękniejszym kotem jakiego w życiu widziałam. Ma idealnie białą sierść i dumne spojrzenie, które mówi "Jestem księżniczką, traktuj mnie tak". Przy okazji jest wielkim pieszczochem, którego trzeba co chwilę głaskać.

W domu mam także od niedawna dwa chomiki i jednego myszoskoczka. Nie nadałam im jednak imion jeszcze, bo muszę najpierw odkryć ich płeć :)
Futrzak tragiczny

Re: Futrzaki futrzaka ^^

Postprzez agnimik » 4 sie 2013, o 17:14

Naprawdę niezły zwierzyniec :) Ja niestety nie mogę mieć zwierząt, mam alergię na sierść :(
agnimik

Re: Futrzaki futrzaka ^^

Postprzez Gotka » 5 sie 2013, o 14:00

Też bym chciała mieć tyle zwierzaków :) Nie zagryzają Ci się nawzajem?
Gotka

Powrót do Nasi pupile